مجوز اقامتی بلوکارت ایتالیا

مجوز اقامتی بلوکارت ایتالیا قانون مهاجرتی ایتالیا تعدادی مجوز خاص اقامت به منظور کار فراهم میکند که به شهروندان خارجی این اجازه را می دهد که هر موقع از سال که بخواهند برای مجوز کاری بدون هیچ محدودیتی اقدام کنند. حتی خارج از سهمیه ورودی که توسط دولت مجاز شده است. این فرآیند همیشه باز است و هیچ گونه ربطی به مجوز کاری ندارد.

پرونده های خاص

در این میان پرونده های خاص آنهایی هستند که توسط حکم ایتالیا ( حکم شماره 2012/108 ) به روی دستور اروپایی شماره ( 2009/50/CF ) مربوط به Blue Card پیاده سازی شده است. این فرمان که مجوز اقامت را فراهم میکند و به آن مجوز Blue Card نیز گفته می شود برای کارگران واجد شرایطی رزرو شده اند که مستقیما توسط یک کمپانی ایتالیایی استخدام می شوند و دارنده ی تحصیلات و یا شرایط حرفه ای بسیار بالایی هستند.

شرایط قانونی اصلی برای گرفتن Blue Card به شرح زیر می باشد:

1- کارمند می بایست تحصیلات بالایی داشته باشد 2- کارمند باید ابتدا شرایط تحصیلی خود را به رسمیت بشناساند و زمانی که توسط قانون تایید شد شرایط حرفه و کار خود را نیز باید به رسمیت بشناساند. 3- قرارداد پیشنهاد شده به کارمند باید حداقل 1 سال باشد و درآمدی معادل با حداقل 27,000,00 یورو داشته باشد. 4- شرکت باید محل اقامتی را برای کارمند فراهم کند. همان گونه که در بالا گفته شد شرایط حرفه ای و تحصیلاتی درخواست کننده باید ابتدا تایید شوند.

  پس از به رسمیت شناخته شدن آنها درخواست برای مجوز کاری تایید شود.

درست بعد از تصدیق فرمان اجرایی،

تدارکات روی مجوز Blue Card شروع شده اند و نیازمند ایجاد یک رابطه شغلی (   Lavora Subordinator ) بین شرکن و کارمند واجد شرایط هستند. با این حال در مراحل بعدی وزیر داخلی ایتالیا تصریح کرد که رابطه بین کارمند و شرکت می تواند یک همکاری یا رابطه کاری مشابه باشد. مجوز اقامتی Blue card ایتالیا

درواقع دستورالعمل اروپایی شماره 2009/50/CE بیان میکند که:

درخواست مجوز کاری ممکن است به نفع کارگرانی که قصد دارند از طرف یا تحت نظارت و هماهنگی یک شرکت ایتالیایی کار کنند باشد. مجوز Blue Card برای آن کارگرانی قابل اجرا است که به یک رابلطه کاری مستمر ورود نمی کنند همان طور که مربوط به مدیر اجرایی یک شرکت است.

برای مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر و دانستن نظر کارشناسان خبره موسسه با ما تماس بگیرید

02126293421 02126293449 02126293418

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *